Galerie comandanți


Grupul de Pompieri „Gheorghe Pop de Băsești” al județului Maramureș

IMG_3337 (9)

Căpitan POPESCU AURELIAN LIVIU
10.11.1950-01.02.1952

Maior LIMPEDE LIVIU
01.12.1952-01.06.1954

Maior HALTENWAGNER LENIN 
01.07.1954-01.07.1955

Lt. Major (colonel) AVRAM VALER

01.07.1955-01.12.1974

IMG_3337(10

Locotenent Colonel URDA ȘTEFAN
12.02.1976-09.08.1983

Maior (Colonel) OMEAG GHEORGHE
01.12.1988-15.05.1989

Maior (Colonel) GAITAN EUGEN
02.06.1989-21.03.1990

Maior (colonel) POPEEA MIRCEA

14.10.1983-01.12.1987; 21.03.1990-30.07.2001

triunghi adapost protectie civila

Inspectoratul de Protecție Civilă al județului Maramureș

stemaveche-color png

Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Gheorghe Pop de Băsești” al Județului Maramureș

Colonel DICAN PETRU

2004-2010

Colonel POP ION
2010-2013

 Colonel MUREȘAN IOAN

2013-2017